Vala Trades Forex Treguesit

Vala Trades Forex Treguesit

1918
0
SHARE

Vala Trades Forex Treguesit varet nga valët që janë formuar si treg çmimet rriten dhe bien. Nëse keni sy në treg, ju do të vini re se tregu nuk ka një trend të vazhdueshëm të çmimeve të tregut. Çmimet shkon për një periudhë të caktuar dhe pastaj shkon poshtë për një periudhë të caktuar në varësi të forcave të tregut.

Sipas palë të monedhës që ju jeni tregtare, çmimet e tregut mund të lëkundur të shpejtë ose të marrë një kohë mjaft të gjatë para se ata të ndryshojnë trendin e tyre. Megjithatë palë të monedhës tregtohen kryesisht do të shfaqin më shumë valët për shkak të likuiditetit dhe luhatjeve të tyre. Prandaj, duke përdorur këtë strategji tregtare që ju duhet të shikoni për palë të monedhës që ka një tendencë të valëve formimin. Shembuj të këtyre janë palë të monedhës EURUSD, AUDUSD, GBP / USD dhe USD / CAD.

Treguesit Vala Trades Forex përdor një kombinim të treguesve që përfshin:

A_info

Ky tregues është përgjegjës për të shfaqur gamën, përhap, këmbime dhe koha e mbetur për bar tjetër për të formuar.

FX Peshku

Ky tregues është shfaqur zakonisht në një tabelë të veçantë dhe ka bare gjelbër dhe të kuqe. Ajo gjithashtu ka tre linja nivel që ju duhet të marrë parasysh të. Ajo ka dy 0.3 linjat dhe 0.0 linjë. Bare e kuqe zakonisht formojnë nën nivelin e 0.0 Linja ndërsa baret e gjelbër formojnë sipër 0.0 linjë. The 0.3 Linjat janë zakonisht për të konfirmuar nëse do të hapë një tregti apo jo.

alegorik

Kjo shfaqet si pika të bardha në tabelë kryesore tregtare. Kur dots formojnë mbi çmimet e tregut nuk është një trend i pashmangshëm poshtë, por në qoftë se ata të formojnë nën çmimet e tregut ka një tendencë ndaj rritje e mundshme.

MACD

Kjo është shfaqur edhe në një tabelë të veçantë dhe ajo ka një linjë zero që është përdorur për të treguar nëse prirja është lart apo jo. Kur forma MACD nën vijën zero atëherë prirja është poshtë, ndërsa anasjelltas është e vërtetë.

SHI-SIGNAL
Treguesi v2.0 TraderWawasan TE.
VS_PivotsD

Fig.1. Wavetrades Strategjia templatee me treguesit e paraqitur.

Si për të hapur dhe tregton ngushtë duke përdorur strategjinë e valëve Trades Forex

Si një tregtar duhet në të gjitha me kohë të hapur një pozicion, kur të gjithë treguesit japin të njëjtin sinjal. Nëse të gjitha treguesit e japin një sinjal shitur apo të blerë vetëm një i jep sinjal të kundërt, shmangur tregtare.

Për ju për të hapur një të shitur në vijim duhet të jetë rasti:

Treguesi FX_fish duhet të jetë e kuqe dhe nën vijën zero.
MACD duhet të jetë nën kufirin e zero.
Treguesi alegorik duhet të jetë mbi çmimet e tregut.
Treguesi v2.0 TraderWawasan TE duhet të jetë e verdhë.

Shembull i vendosjes së një të shitur.

Fig.2. Wavetrades Strategjia templatee me treguesit e paraqitur.

Si për të hapur dhe tregton ngushtë duke përdorur strategjinë e valëve Trades Forex.

Si një tregtar duhet në të gjitha me kohë të hapur një pozicion, kur të gjithë treguesit japin të njëjtin sinjal. Nëse të gjitha treguesit e japin një sinjal shitur apo të blerë vetëm një i jep sinjal të kundërt, shmangur tregtare.

Për ju për të hapur një të shitur në vijim duhet të jetë rasti:

Treguesi FX_fish duhet të jetë e kuqe dhe nën vijën zero.
MACD duhet të jetë nën kufirin e zero.
Treguesi alegorik duhet të jetë mbi çmimet e tregut.
Treguesi v2.0 TraderWawasan TE duhet të jetë e verdhë.

Shembull i vendosjes së një të shitur.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Vala Trades Forex Treguesit është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Vala Trades Forex Treguesit siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Wave Zanateve Forex Indicators.mq4?

 • Shkarko Wave Zanateve Forex Indicators.mq4
 • Kopjoni Vala Zanateve Forex Indicators.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në valë të Trades Forex Indicators.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Vala Trades Forex Indicators.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Vala Zanateve Forex Indicators.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
valë Trades

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje