Win Max Pips Forex Treguesi

Win Max Pips Forex Treguesi

5259
0
SHARE

Win Max Pips Forex Treguesi është zhvilluar nga winmaxpips.com. Treguesi është provuar dhe të kthehet e saj janë undebatable. Kjo është një tregues që është e rekomandueshme që të gjitha llojet e tregtarëve; dy fillestar dhe ekspertët. Ajo mund të përdoret për tregtarët që tregton duke përdorur ndërmjetësit të ndryshme. Ajo është gjithashtu i aftë për të gjitha palë të monedhës dhe me të gjitha kornizat kohore.

Treguesi është shfaqur në një tabelë të veçantë nën tabelë kryesore tregtare. Grafiku tregtimit është lënë të pastra ashtu si tregtarët më pëlqen. Treguesi mund të varej vetëm mbi pa përdorimin e ndonjë tregues tjetër nëse kështu dëshirë.

Treguesi i Win Max Pips përbëhet nga baret që janë formuar nga një nivel të mesëm zero. Baret janë formuar ose në anën e poshtme ose të sipërme të linjës zero (nivel). Grafiku treguesi ka një shkallë në të djathtë që shkon nga -0.0002 në 0.0002. Prandaj gjatësia e bare që janë formuar mund të jetë në drejtim të -0.0002 0r 0.0002 shenjë. The -0.0002 nivel është në anën e poshtme dhe çdo bar që formon përballet në drejtimin e saj tregon një sinjal të shitur. The 0.0002 Niveli është në anën e lartë dhe çdo bar që formon në drejtimin e saj tregon një sinjal të blej.

Baret që formojnë në anën e sipërme të linjës nivelit zero kanë një shigjetë e gjelbër në këshilla e tyre, ndërsa ato që formojnë në anën e poshtme të ketë një shigjetë të kuqe në këshilla e tyre. Varësisht nga forca e qirinj që formon në tabelë kryesore tregtare, bare që formojnë në tabelë tregues varg prej të shkurtër për një kohë të gjatë.

Fig.1. Treguesi Win Max Pips nën tabelë kryesore tregtare.

Treguesi është shumë e lehtë për t'u përdorur dhe kërkon që tregtari merr parasysh se në cilën anë të vijës zero formojnë bare. Ajo është e bazuar në trendin e çmimeve të tregut Forex dhe forcën e formimit qiri. Fuqia e formimit qiri llogaritet nga forca e monedhave të përfshira. Fuqia e qirinj është proporcionale me gjatësinë e qirinj.

Si për të tregtisë kur duke përdorur treguesin Win Max Pips.

Tregtari duhet të tregtisë në fillim të formimit të bareve në të dyja anët e vijës zero. Ju duhet vendin e tregton pas shumë bare kanë formuar. Në të njëjtën kohë, ju duhet të paktën të zhvillohet një mënyrë, pas rreth dy bare kanë formuar. Kjo do të thotë se ju duhet të vendosni një urdhër në të dyja bar dytë ose të tretë të treguesit.

Kur bare formuar nga treguesi janë mbi nivelin zero, vendosni një blej. Nëse bare formuara janë në anën negative (poshtë) vendi zero vija një shitje. Pas vendosjes së një urdhër, ju duhet të vendosni një humbje të ndaluar dhe për të marrë fitim. Marrë fitimi duhet të jetë në një distancë prej rreth 10 pips dhe një humbje të ndaluar të njëjtë.

Shembull i tregton hapen duke përdorur treguesin Win Max Pips.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Win Max Pips Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Win Max Pips Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si të instaloj Win Max Pips Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Win Max Pips Forex Indicator.mq4
 • Copy Win Max Pips Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Win Max Pips Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Win Max Pips Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Win Max Pips Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Win Max Pips

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje