Xmaster Formula Forex Treguesi

Xmaster Formula Forex Treguesi

5594
0
SHARE

Xmaster Formula Forex Treguesi siguron që ju të tregtisë si një mjeshtër Forex. Ajo është e mirë për fillestar.

Treguesi është shfaqur në një tabelë të veçantë nën tabelë kryesore tregtare. Ai është përgjegjës për shfaqjen e pika të gjelbër dhe të kuqe që janë të rregulluar në një formë të linjës vala. Pikat ndjekë trendin e tregut. Treguesi gjithashtu tregon shigjeta të verdha, të cilat janë zakonisht sinjal kryesore. Pikat e gjelbër tregon se çmimet e tregut janë në rritje, ndërsa pika të kuqe tregon se çmimet e tregut janë në një trend poshtë lagjes. Një tjetër gjë vlen të përmendet është se pika e gjelbër janë zakonisht të hollë se sa pika të kuqe. prandaj, nuk ka asgjë të keqe me madhësinë e dots gjelbër dhe kjo nuk do të thotë se tregtia është java si disa tregtarë mund të zgjedhin për të menduar.

Fig.1. treguesi i Formula Xmaster.

Nga grafiku i mësipërm është e qartë se treguesi lë tabelë kryesor tregtar shumë i pastër dhe tregtari është në liri për të dhe çdo tregues tjetër të vullnetit të tij. Për shembull, në tabelën e mësipërme ka një tregues të pyesni-ofertën përhapur që është shtuar për të treguar të kërkuar nivelin përzgjedhjen, niveli i linjës oferta dhe përhapja e palë të monedhës aktuale duke u tregtuar apo tabelë e të cilit është e hapur.

Treguesi nuk është një zgjedhje shumë e mirë në qoftë se ju vendosni të përdorni atë vetëm. Kjo është për shkak se, treguesi i jep sinjalet e saj shumë me masë dhe kjo kërkon kohë para se të jep një tjetër sinjal. Prandaj nëse tregtari plotëson treguesi i kishte dhënë një sinjal katër bare parë, ai ose ajo mund të jenë të hutuar në se do të zhvillohet një mënyrë apo jo. Sidoqoftë, nëse tregtari inkorporuar një tjetër tregues, ajo do të jetë më e lehtë për atë apo të saj për të dini nëse sinjali se treguesi Formula Xmaster kishte dhënë është ende e vlefshme në çdo herë që të hapë tregun për të tregtisë.

Vendosjen tregton nëse përdorur tregues Formula Xmaster vetëm.

Tregtari duhet të presë për shigjetë të verdhë të paraqiten për herë të parë. Atëherë tregtari nuk duhet të presë për qirinj ardhshme për të filluar për të formuar shigjetën verdhë shfaqet. Prandaj ju nuk duhet të jetë në një nxitim në vend porosinë tuaj menjëherë një shigjetë shfaqet; trendin e tregut në këtë kohë është zakonisht shumë i ri dhe i pa të besimit dhe duhet t'i jepet një kohë për të vendosur një tregti.

Kur një shigjetë të verdhë duket përballet up, atëherë tregtari duhet të zhvillohet një mënyrë BLERJE. Në anën tjetër një shigjetë të verdhë të kthyera nga poshtë afishohet, tregtari duhet të zhvillohet një mënyrë të shitur.

Shembull i vendosjen e rendit duke përdorur treguesin Formula Xmaster.

Pas vendosjes urdhërat, tregtari duhet të presë për një sinjal të kundërt do të jepet për ata për të mbyllur rendin. Që është menjëherë një shigjetë përballet me drejtim të kundërt është dhënë, tregtari duhet të mbyllë rendin aktual running; mos prisni për të konfirmuar trendin në këtë rast. Megjithatë kjo nuk është praktikë e mirë që sinjali mund të jepet shumë vonë dhe tregtia juaj mund të jetë në humbje në atë kohë. Prandaj është e këshillueshme që të përdorin të marrë fitime të arsyeshme. Mos e vendosni humbje të ndaluar nëse ju jeni në treg me kohë të plotë; ju do të mbyllë rendin në qoftë se të marrë fitim nuk është arritur dhe një sinjal të kundërt është dhënë.

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Xmaster Formula Forex Treguesi është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Xmaster Formula Forex Treguesi siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Xmaster Formula Forex Indicator.mq4?

 • Shkarko Xmaster Formula Forex Indicator.mq4
 • Copy Xmaster Formula Forex Indicator.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Xmaster Formula Forex Indicator.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Xmaster Formula Forex Indicator.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Xmaster Formula Forex Indicator.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Xmaster Formula

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje