Zenki Trading Forex Sistemit

Zenki Trading Forex Sistemit

2222
0
SHARE

Zenki Trading Forex Sistemit është një sistem trend pas tregtimit. Kjo ju jep sinjale të sakta 90% e kohës, nëse rregullat e sistemeve janë ndjekur si duhet. Nuk ka informacion shumë më teknike në dispozicion në tabelë. Ky informacion do të ju ndihmojë për të marrë vendime shumë të sakta në lidhje me pikat e hyrjes dhe daljes. Ka gjashtë treguesit teknike në dritaren kryesore tabelë dhe katër tregues të tjerë në dritaren tregues. Kur të gjithë këta tregues të gjeneruar të njëjtin sinjal sinjal blej gjenerohet.

Kur sistemi tregtar Zenki është instaluar saktë në platformën tuaj tregtare, Grafiku i juaj duhet të duket si ky:

. Bands Kaufman

Bands Kaufman është një tregues teknik që përbëhet nga një mesatare lëvizin me pika mbi të. Ju duhet të kujdeset për ngjyrën e dots. Kur dots janë blu është një sinjal bullish, ndërsa kur dots janë të kuqe është një sinjal bearish. Crossovers e çmimeve dhe bende Kaufman janë gjithashtu të rëndësishme. Kur tregu kalon mbi këtë tregues është një sinjal të blerë dhe anasjelltas.

. vëllimi më i mirë

Treguesi vëllimi më i mirë përbëhet nga histograms që janë blu dhe të kuqe në ngjyra. Ky tregues ju tregon kur tregu ka volum më të lartë. Është më mirë kur ju bëni hyrjen tuaj gjatë volum të lartë.

. CCI

CCI është një tregues shumë i popullarizuar teknik. Ajo përbëhet nga një oshilator që lëviz në territorin e pozitive dhe negative. Kur jeni duke blerë, ky tregues duhet të jetë në zonën pozitive dhe anasjelltas.

. Waddah Attar Explosion

Ky tregues përbëhet nga histograms blu dhe të kuqe. Histogram blu tregon tregu bullish dhe baret e kuqe tregojnë bearish treg.

Edhe pse ka tregues të tjerë, veç këto katër, duke përdorur këto katër tregues janë më shumë se e mjaftueshme në qoftë se ju përdorni atë siç duhet.

Buying Condition Usingg Zenki Trading System.

Tregu i duhet të kalojnë mbi brezin Kaufman
Treguesi i Better vëllimit duhet të jetë i lartë.
Treguesi CCI duhet të jetë në territor pozitiv.
Treguesi Shpërthimi Waddah Alter duhet të jetë blu.
Vendin pozicionin tuaj të gjatë sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm nën ritëm të ulët të kohëve të fundit.
Merrni fitimin tuaj, kur tregu kalon nën banda Kaufman

Shitja e Kushtet Përdorimi Zenki Trading System.

Tregu i duhet të kalojnë nën banda Kaufman
Treguesi i Better vëllimit duhet të jetë i lartë.
Treguesi CCI duhet të jetë në territor negativ.
Treguesi Shpërthimi Waddah Alter duhet të jetë i kuq.
Vendin pozicionin tuaj të shkurtër sapo të jenë plotësuar kushtet e mësipërme.
Vendin ndaluar humbjen tuaj vetëm mbi ritëm të fundit të lartë.
Merrni fitimin tuaj, kur tregu kalon mbi brezin Kaufman

Forex Treguesit Shkarko – Udhëzime

Zenki Trading Forex Sistemit është një Metatrader 4 (MT4) tregues dhe thelbi i treguesit Forex është për të transformuar të dhënat e akumuluar historisë.

Zenki Trading Forex Sistemit siguron një mundësi për të zbuluar veçoritë e ndryshme dhe modelet në dinamikën e çmimeve të cilat janë të padukshme për syrin e lirë.

Bazuar në këtë informacion, tregtarët mund të supozojmë lëvizje të mëtejshme të çmimeve dhe për të përshtatur strategjinë e tyre në përputhje me rrethanat.

A njëjtë me dosjen template (.TPL), nëse ka ndonjë, në File / Open Data Folder / templates.

Si për të instaluar Zenki forex trading System.mq4?

 • Shkarko Zenki forex trading System.mq4
 • Copy Zenki Trading Forex System.mq4 të Drejtorisë Metatrader tuaj / ekspertët / treguesit /
 • Filloni ose restart Klienti tuaj Metatrader
 • Zgjidhni Chart dhe Afati ku ju doni të testuar treguesin tuaj
 • kërkim “Treguesit Custom” në Navigator tuaj lihet kryesisht në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click mbi Zenki Trading Forex System.mq4
 • Bashkangjit një tabelë
 • Modifikoni cilësimet ose shtypni OK
 • Treguesi Zenki Trading Forex System.mq4 është në dispozicion në kartelën tuaj

Si për të hequr Zenki forex trading System.mq4 nga Metatrader tuaj 4 tabelë?

 • Zgjidhni Chart ku është Treguesi kandidon në Klienti tuaj Metatrader
 • Right click në Chart
 • “Lista e treguesit”
 • Zgjidhni Treguesi dhe fshini

Download Metatrader 4 Platforma Trading:

 • falas $30 Për të filluar tregtare Menjëherë
 • No Depozitave Required
 • Kreditohet automatikisht në llogarinë tuaj
 • Nuk Kushtet e fshehur

XM-no-depozitë bonus-
Klikoni lidhjen më poshtë për Shkarko:
Zenki Trading

NUK KA KOMENTE

Lini një përgjigje